Dajto a Fooor naladí diváci i na terestrickou anténu.

23.04.2013 07:48

Diváci digitálního terestrického vysílání na Slovensku a části Moravy mohou naladit další dva nové neplacené programy - DajTo a Fooor. Stanice byly umístěny do tzv. prvního celoplošného DVB-T multiplexu na Slovensku.

DajTo a Fooor jsou dva tématické programy komerční skupiny Markíza Group. První z nich je mužský kanál zaměřený na akční seriály, filmy a sport a druhý na zábavní pořady - sitcomy, komedie a zábavu z archívu TV Markíza.

logoVstup obou tématických programů Markízy do DVB-T byl dlouho nejistý - vysílatel nebyl spokojen s cenovou nabídkou společnosti Towercom, která provozuje všechny celoplošné multiplexy. Markíza Group se proto zpočátku zaměřila na šíření stanic přes alternativní distribuční cesty - tedy přes kabelové a IPTV operátory a satelitní sítě.

"Teší nás, že si televízie DAJTO a FOOOR vďaka zaradeniu do DVB-T nájdu ďalších divákov. Rozšírenie ich distribúcie zároveň prispeje k posilneniu líderskej pozície skupiny Markíza na slovenskom televíznom trhu," uvedl Zdenko Ryšavý, ředitel Centra techniky skupiny Markíza.

Televize DAJTO má v současnosti pokrytí 75,3 procenta a FOOOR 55,7 procent obyvatelů Slovenska. V rámci DVB-T mediální skupina CME na Slovensku šířila programy TV Markíza (pokrytí 99,7%) a DOMA (pokrytí 98,3 procenta).

První slovenský multiplex byl spuštěn koncem března. Signál je dostupný pro přibližně 80 procent domácností. Ve stejném multiplexu je umístěna také televize WAU, nový kanál JOJ Group.

Slovenský multiplex 1 v současnosti obsahuje následující programové služby:

* WAU
* DajTo
* TV FOOOR

 

 

ezdroj:Parabola.cz

Zpět

Vyhledávání

© Marek Bezoušek 2010 Všechna práva vyhrazena.