Multiplex 4 rozšiřuje pokrytí v Brně - spouští městský vysílač Barvičova

23.09.2012 20:28

 

Společnost Digital Broadcasting, provozovatel DVB-T multiplexu 4, rozšiřuje svoje pokrytí pro Brno a okolí. Firma v sobotu 22.9.2012 večer uvedla do provozu vysílač Barvičova.

"V průběhu sobotního večera bylo spuštěno vysílání v plném provozu ze stanoviště Brno – Barvičova na kanále 46 s vyzářeným výkonem 10 kW se shodným vertikálním vyzařováním s ostatními multiplexy," uvedl Radim Pařízek ze společnosti Digital Broadcasting.

 

Během pátku již bylo možno naladit testy se sníženým výkonem, ale i tak se projevilo výrazné posílení signálu na jih od Brna.

 

Dočasné vysílání ze stanoviště Brno – Jihlavská na kanále 64 bude souběžně zachováno po dobu tří týdnů, následně bude vysílač Jihlavská přeladěn na finální kmitočet, kanál 46 za současného zvýšení výkonu," popisuje další kroky šéf Digital Broadcasting.

V současnosti se v rámci multiplexu 4 vysílají kanály FANDA, NOVA HD, ČT 1 HD a TV Pohoda. MUX4 je dostupný ve všech čtrnácti krajských lokalitách v rámci České republiky. HD programy se vysílají v MPEG-4/AVC (H.264). Pro jejich příjem je nutný televizor s podporou tohoto formátu nebo HD set top box pro DVB-T.

 

Pro příjem kanálu 46 z vysílače Brno-Barvičova je potřeba použít vertikálně nastavenou anténu, stejnou polarizaci používá i slovenské DVB-T.

 

vl.zpráva s použitím parabola.cz

Zpět

Vyhledávání

© Marek Bezoušek 2010 Všechna práva vyhrazena.