Prima Family - kde a jak naladit

01.01.2012 10:18

Na českém televizním trhu dochází v první den nového roku 2012 k jedné významné změně. V 5:59 hodin ukončila společnost FTV Prima vysílání programu pod názvem TV Prima. O minutu později odstartovalo vysílání nové stanice od stejné společnosti - Prima Family.

Prima Family se programově nebude příliš lišit od původní TV Prima. Diváci se na nové stanici dočkají svých oblíbených pořadů, které sledovali na původní stanici.

Prima Family je možné naladit v celé České republice v rámci celoplošného multiplexu 2, který vedle nové stanice Prima Family obsahuje také sesterský kanál Prima COOL a dále programy TV Barrandov, TV Nova a Nova Cinema. Podstatné je, že pro příjem Prima Family musí diváci digitálního terestrického vysílání provést nové vyhledávání - na původní pozici "PRIMA" se nyní vysílá textová informace o ukončení vysílání TV Prima. V rámci multiplexu 2 najdou diváci novou programovou pozici pojmenovanou "Prima family". Tato pozice je v provozu od 29.12.2011. Některé STB a televizory vybavené funkcí tzv. automatické aktualizace či hlášení nového kanálu, např. Panasonic, naladí novou pozici automaticky a je potřeba pouze provést záměnu předvoleb.

Hladký přechod z TV Prima na Prima Family mají satelitní diváci. Nová stanice vysílá na původní pozici TV Prima. Diváci nemusí provádět žádné vyhledávání. Společnost si v této distribuci udržela původní pozici.

Zpět

Vyhledávání

© Marek Bezoušek 2010 Všechna práva vyhrazena.